Ako zabudnúť aspoň na chvíľu na politiku

Autor: Karolína Olšavská | 22.3.2021 o 11:50 | Karma článku: 6,12 | Prečítané:  342x

Vonku fúkal studený severák a ona miesto vychádzky, schúlila sa do kresla v obývačke, zapla obľúbený program a hľadela na televíziu. Avšak ani program ju nezaujal, lebo do neho podchvíľou zahviezdila reklama.

Niekedy sa snažila čas reklamy vypĺňať 10-minútovým cvičením na lopte a vypnutím zvuku, prípadne prípravou zeleninového šalátu. Občas aj bola vďačná, že nepozerá stále TV a reklamy jej umožnia určitý pohyb a že  30 minút reklám využije čas na zhotovenie toho, čo jej nesmierne chutilo. A nejaký čas na umytie a utretie riadu. Nebavilo ju manželovo neustále prepínanie kanálov. Nebola ochotná v priebehu hodiny nasávať rôznorodosť a vidieť kopec násilia medzitým, kým reklama doznie. Občas sa stalo, že prišli o dôležité momenty z filmu a ju to  hnevalo.

Lenže dnes, aj keď pozerala na TV sama,  ju nebavilo celkom nič. Uvažovala, čo robiť. Do rozmýšľania jej cinkla správa:

„ Ráno ma prekvapila vrstva ľadu na napájačkách. Aj vinič, čo som včera  zostrihla, slzil z rán a kvapky zamŕzali stekajúc po kmeni. Stará liliputka, ktorú sme dostali na jar 2014 ako svadobný dar (aj s kohútikom, ktorý bol taka sviňa zákerná, že prežil len rok a potom putoval do hrnca) zniesla svojich posledných 10 jarných vajíčok a umrela. Bolo dojemné nájsť ju v hniezde s pootvorenými očami, čupiac nad vajíčkami. Krídelká roztvorené, akoby ich chránila.

Vykopala som jej jamu pod lieskou, vložila pod kurku darom jedno vajíčko a zakryla zemou. Aby hrobček nerozhrabali ostatné zvery, položila som naň kamenný válovček na zrno.

Mala pekný život. Ale sviňa to bola strašná. Tieto polodivoké druhy lietajú kam chcú a serú ti na bydielko, čo im namontuješ. Ale mater to bola excelentná!

Na hniezdo si okamžite zasadla mladá sliepka. Podložila som jej zbytok vajíčok z hniezd. Uvidím, či sa dačo vyliahne. Kohútov mám dvoch mladých, ale ešte sa len naučili kikiríkať...“

***

Takéto správy ju vždy potešili, lebo to boli také malé literárne dielka. Nuž vypla televízor a šla sa podeliť s ňou, aby ľudia na chvíľku zabudli na politikov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ribár požiada o odškodné v Štrasburgu. Na Ústavný súd mieria aj ďalší obvinení

Ústavný súd nariadil prepustneie z väzby po štrnástich rokoch.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koalícia má zarobené na ďalšiu krízu

Parlament čaká hlasovanie o skrátení kolúznej väzby.

KOMENTÁR

Zasmejme sa s Veronikou Remišovou

Nedostatok snahy jej vyčítať nemôžeme, s výsledkami je to horšie.


Už ste čítali?