Musí sa naša vláda rozpadať kvôli Sputniku?

Autor: Karolína Olšavská | 2.3.2021 o 19:00 | (upravené 2.3.2021 o 22:55) Karma článku: 7,27 | Prečítané:  1896x

Myslím si, že nemusí.  Slovensko nakúpilo vakcínu Sputnik. A to rozdelilo vládu. Niekto z nej chce byť asi veľmi zodpovedný, správať sa podľa zákonov a pravidiel. Nechce niesť zodpovednosť za takéto rozhodnutie.

Ja mám na ich rozhodnutie taký obyčajný jednoduchý názor obyčajného človeka. Netuším, prečo Rusko nepožiadalo o schválenie vakcíny a možno mnohému nerozumiem, ale nebude ma tešiť, keď sa v tomto období začne vláda rozpadať (netúžim po návrate Ficovej garnitúry). Bola by som rada, keby sa prestali hádky, keby sa konečne začalo venovať bezpečnosti životov nás, Slovákov.

Chcela som vedieť, ako to je so Sputnikom v Rusku a keďže tam mám priateľku, s ktoru si píšem už 52 rokov, opýtala som sa jej, čím sa dala zaočkovať a ako sú u nich spokojní s vakcínou Sputnik.

Napísala mi:

Postrehla som v správach, že Slovensko požadovalo technológiu  Sputnika aj bez súhlasu EÚ. Ja som bola zaočkovaná tiež Sputnikom V. Cítim sa dobre. Ale po injekcii som mala horúčku a mala som pocit, že mám chrípku. Aj hlava ma bolela. Ale všetci moji priatelia a známi sa spravidla zaobišli bez príznakov. Mňa možno preto, že ma predtým bolelo ucho. Očkovať by sa malo, keď je zdravotný stav OK. Doteraz očkovanie nikomu neubližilo. Všetci sú spokojní. Choroba sa prudko znížila. Pandémia je na ústupe.

Vakcínu nakúpilo už veľa krajín, skontrolovali a schválili sme ju. Očkovanie je úplne bezpečné, neškodné a praktické. Existuje dobrá tvorba protilátok. Je škoda, ak sa vaši ľudia budú hnevať. Musíte myslieť na ľudí a nie také veci spolitizovať.

Očkovanie sa vykonáva dvakrát s prestávkou 21 dní. Po očkovaní sa protilátky vytvoria do dvoch až troch týždňov. Počas tohto obdobia sa samozrejme musí človek vyhnúť infekcii. Ak máš správy s nespokojnosťou mnohých ľudí u nás, alebo s úmrtím, všetko je to hoax.

K správe mi poslala fotografiu o absolvovaní vakcinácie, kde sú popísané aj možné príznaky po nej.

 

Bola by som rada, keby sa rozruch s vakcínou Sputnik skončil v prospech našich ľudí a Slovenska.  Mám známu, ktorá mi prednedávnom povedala, že ona sa dá očkovať len vakcínou Sputnik, lebo bola odmalička očkovaná vakcínami, ktoré prišli z Ruska. A myslím si, že tak zmýšľa u nás veľa ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ribár požiada o odškodné v Štrasburgu. Na Ústavný súd mieria aj ďalší obvinení

Ústavný súd nariadil prepustneie z väzby po štrnástich rokoch.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koalícia má zarobené na ďalšiu krízu

Parlament čaká hlasovanie o skrátení kolúznej väzby.

KOMENTÁR

Zasmejme sa s Veronikou Remišovou

Nedostatok snahy jej vyčítať nemôžeme, s výsledkami je to horšie.


Už ste čítali?