Pozor na internetové podvodné obchody

Autor: Karolína Olšavská | 21.11.2020 o 16:30 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1405x

Blížia sa Vianoce, máme koronavírus, ľudia si zvykli objednávať tovar viac na internete. Chcela by som upozorniť na podvodný internetový  obchod,

od ktorého nemusíte dostať tovar a nedostanete sa ani k peniazom, ktoré ste dopredu zaň zaplatili.

Obyčajne si zvyknem pozrieť (po jednej zlej skúsenosti) pred objednávaním tovaru recenzie na obchod. Tentoraz som sa nepozrela, ani neviem prečo. Zrejme preto, lebo tovar stál minimálnu sumu a dodanie bolo zadarmo. Po zaplatení mi prišiel ďakovný mail za objednávku:

„Objednávku odovzdávame ďalej  na spracovanie predajcovi, ktorý Vám zašle tovar zadarmo na určenú adresu. O ďalšom priebehu spracovania objednávky Vás budeme informovať.“

Potom prišiel ďalší mail:

„Dobrý deň,

predajca vybraného tovaru prijal Vašu objednávku a po jej spracovaní ju bude zadarmo odosielať na určenú adresu. O ďalšom priebehu spracovania objednávky Vás budeme ďalej informovať.“

Akosi mi nedalo, lebo mi prišiel ponukový list z tejto stránky na ďalší tovar, hoci som nezaklikla zasielanie mailov na ďalšie ponuky (jednoducho neznášam bombardovanie rôznych firiem otravnými mailami) a pozrela som si recenzie. Bohužiaľ neskoro! :-/

Z recenzií, ktoré som tam našla zopár:

1. Podvod, ani tovar ani peniaze 21 EUR. Vyskúšala som veľa e-mailov, len sľubujú už 5 mesiacov. V žiadnom prípade neodporúčam.

2. Zdravím aj ja som naletel. Dúfam,že karma je zdarma a dostihne aj tento obchod. S peniazmi som sa už rozlúčil vždy príde ten istý mail peniaze do týždňa vrátime a už to trvá 4 mesiace. Nič neobjednávať!!!

3. Aj ja som naletela. Škoda že si toto fórum čítam až teraz a to akože ich nikto nezastaví :( ved to je hrozné.

4. Žiaľ tiež som si objednala tovar bez preverenia stránky, našťastie "iba" za 18 €. Samozrejme som tovar od nich ešte nedostala, a ako to tu čítam, ani nedostanem.
Len ma zarazilo to, čo som si teraz prečítala, že SOI už v roku 2017 vydala upozornenie pre spotrebiteľov, a napriek tomu tá stánka stále funguje.

5. Tiež som si u Zásielkonoša objednala led lampičky za 19,40 EUR, nepreverila som si ich a zaplatila som 22.5.2020.
A doteraz ticho. Neprišlo nič. Č. účtu majú SK74 1100 0000 00294803 9662. Treba s nimi urobiť poriadok.
A to majú toľko drzosti, že v kuse posielajú ponuky.

6. Urcite sa pridam,tovar objednany v septembri 19 !!!,dnes ani tovar,ani peniaze (11.3.2020 07:49)  

7. Dalsi blbec som, co som u nich objednal (7.1.) a aj zaplatil, nastastie nie vela :(
Takto uz musia mat nasyslene peknych par € :(

Nuž som zvedavá, či budem patriť k tým šťastlivcom, ktorým sa tovar predsa len dostane nejakým spôsobom.

Na Zasielkonoši sa píše:

  • Vzhľadom k tomu, že je tovar zasielaný z Ázie alebo Taiwanu, nedokážeme akokoľvek zmeniť lehotu na doručenie. Berte preto lehotu 10 - 45 dní ako orientačné, nie záväznou.
  • Naša spoločnosť nie je predajca tovaru a nemá vplyv na priebeh dodania. Z našej strany dokážeme preveriť, či bola objednávka predajcom expedovaná, ale vzhľadom na to, že je tovar zasielaný z Ázie alebo Taiwanu, nedokážeme akokoľvek zmeniť lehotu na doručenie.

Odteraz si nezabudnem pozrieť (ani vy si nezabudnite) na každom internetovom obchode najprv recenzie. Aj keď pôjde o tovar v minimálnej sume.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?