Prečo chodím do práce s natáčkami celkom rada?

Autor: Karolína Olšavská | 9.2.2019 o 23:15 | (upravené 10.2.2019 o 12:48) Karma článku: 8,89 | Prečítané:  3484x

Bola som v práci. Keď som sa ráno zahľadela na seba v zrkadle, uvedomila som si, že je načase zmyť si hlavu. Už to bolo aj pocitovo akési nutné.

Nuž rýchlo som si zmyla hlavu, natočila a bežala som pripraviť raňajky pre mojich klientov. Pánovi Walterovi som pomohla z postele do kúpeľne. Keď ma zbadal, na tvári sa mu zračil úsmev. No až keď sa posadil do invalidného kresla v kúpeľni, na ktorom si robí hygienu, sa poriadne rozosmial a zahlásil: - Boli ste večer niekde na bále? Vyzeráte veľmi „hübsch“ (šumne).

Rozosmiala som sa aj ja od ucha po ucho a povedala som mu: - Nie, pán Walter. Na bály ja nechodím.

Rada rozosmievam mojich klientov mojimi natáčkami. Mám už svoje rôčky, mladosť je už dávno v háji. Vlasy rovné, poredšie a keď sa pridá, že sú mastnejšie, môj výzor už nie je veru ako pred 40-imi rokmi:-).  Nuž občas si ho musím vylepšiť. A práve preto, že moja práca spočíva v turnusoch – počas 14-ich dní takto rozosmejem ľudí okolo seba či chcem, alebo nechcem. Na noc si zásadne vlasy nenatáčam, lebo sa v nich spať vonkoncom nedá. Nuž tak to robím zrána, alebo počas dňa. Nie, na natáčky si nedávam žiadnu šatku, aby som ich zakryla. Úsmev by nebol taký široký. A tak sa stane, že občas musím ísť otvoriť kominárovi, poštárovi, predajcovi Bofrostu (mrazenej stravy, ktorú ja veľmi nerada využívam), prípadne deťom mojich klientov.

Pri pohľade na mňa, je každému veselo.

Začalo sa to všetko v Berlíne. Tam som bola v turnuse 3 mesiace. Hneď v prvý týždeň, po obede, keď si môj klient zaľahol spať, pomyslela som si, že je načase zmyť hlavu. Reku stihnem to, kým sa zobudí. Ešte nikdy som sa nepremávala  s natáčkami pred niekým. Len pred manželom. Bolo to čosi, akoby intímne. Lenže, čo čert nechcel, klient mi zazvonil akurát, keď som si dokončila natáčanie vlasov. Nuž, hanba-nehanba, utekala som k nemu aj s mojou novou frizúrou. Keď som otvorila dvere a vstúpila do izby, rozosmial sa ako sa patrí a povedal:-  Karolína, vyzeráte veľmi pekne!

Ja som sa červenela ako tá najčervenšia ružička v záhrade a najradšej by som sa niekam strčila, kde by ma nebolo vidno. Lenže práca je práca. Ujsť sa nedalo. Klient sa po mne stále pozeral, až mi to bolo trápne, a tak som sa opýtala:

- Páčim sa vám lepšie bez natáčiek, alebo s natáčkami?

- To je úplne jedno. Ani v natáčkách nevyzeráte zle,- upokojil ma s úsmevom.

Neskôr som pracovala pri 92-ročnom klientovi, a tomu som sa v natáčkach páčila lepšie ako bez nich, tak si ma vždy fotografoval. A ja som mu to dovolila, lebo ťažko by sa dostali jeho fotografie niekde na verejnosť, aby ma zviditeľnili. :-)

***

Vyvolávať úsmev u druhých pri pohľade na mňa, nie je už dávno pre mňa nepríjemné.  Naučili ma tomu moji klienti a ich nefalšovaný spontánny úsmev, ktorý ich isto aj trošku liečil a lieči. Ale fotografiu sem predsa nepridám. Že prečo? Lebo by som nevidela ten „dokonalý úsmev“ mojich čitateľov. Myslím si, že im postačí aspoň predstava.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nie Chorvátsko. Korona k nám prichádza najmä z Ukrajiny

Hygienici urobili analýzu Covidu-19 na Slovensku za júl.


Už ste čítali?