Sprcha

Autor: Karolína Olšavská | 10.4.2018 o 20:45 | (upravené 10.4.2018 o 21:02) Karma článku: 4,43 | Prečítané:  1405x

Myslím si, že nieto človeka, ktorý by sa netešil, že má doma sprchu a vaňu. A možno to každý považuje už za samozrejmosť a ani si neuvedomuje, aké je to šťastie.

Ja si sprchu veľmi vážim. Ako som sa vydala, ostali sme bývať v dome po mojich starých rodičoch bez kúpeľne a WC (na ten sa chodilo 30 metrov od domu). Prvých 6 rokov manželstva sme si nosili vodu v 10 –litrových vedrách zo záhradky, kde bola osadená pumpa. Či bola voda kvalitná, nevedno. Vtedy sme sa tým nezaoberali. No chutila veľmi a každý, kto k nám zavítal, sa rád z nej napil. Po 6-ich rokoch sa v obci zaviedol vodovod, takže konečne sme boli odbremenení nosením vedier.

Hygiena sa robila v detskej vaničke, ktorú sme si kúpili väčšiu.

Až po 10 rokoch sa nám podarilo urobiť rekonštrukciu domu a naše deti sa po prvý krát kúpali v novučičkej vani. Aj fotografiu sme si urobili, aby si zapamätali všetci, kedy to bolo.

Deti už dávno vyleteli z hniezda. Bojler máme už tuším tretí v poradí. Niekedy sa v domácnosti u nás premelie viac osôb napriek manželovým prísnym inštrukciám, si zahromží: - Zas nemám teplú vodu!

A ja mu na to odpoviem: - Aký problém? Kedysi som ju tu nemala 10 rokov. A to sme mali 3 deti. Ale raz-dva sme si ju nahriali a problém s hygienou sme nikdy nemali. Nejako si príliš spohodlnel.

***

Občas, keďže je naša voda tvrdá, pohybujúci sa vypínač na kohútik a sprchu sa zanesie a ostane v polohe pre sprchu. Pri upratovaní na záver vysprchujem vaňu horúcou vodou a často neskontrolujem, či sa mi sprcha vypla. No a tak často zažívame humorné situácie. V kúpeľni máme kvôli priestoru len malé umývadielko, nuž ruky sa umývajú zväčša vo vani, aby voda nestriekala kade-tade.

A tak sa neraz stalo:

Ponáhľala som sa na stretnutie. Hlavu som si zmyla, natočila, konečne som vyzerala trošku k svetu. Ešte som mala pár minút času, odskočila som si na WC-ko, ešte ruky...A tu som dostala sprchu. Takú parádnu  v tej rýchlosti. Pozrela som sa do zrkadla. Oproti mne už na mňa nepozerala tvár s krásne čerstvo upravenými penou nadľahčenými vlasmi, ale akési zmoknuté kura.

Uterák, sušič na vlasy na frizúru v ťahu aj s jemnými vlnami, na ktoré som bola ešte pred chvíľou hrdá. Čas súril, no nevadí. Dotyční si ani nevšimli, že sa niečo stalo.

Trošku horšie bol na tom môj zaťko, ktorý k nám zavítal aj s dcérou. Práve sa chystali na výlet. Ešte WC-ko a umyť sa patrí a...

...ozval sa zúfalý krik. Keď vyšiel z kúpeľne s najzúfalejšou zúfalosťou v tvári bohato gestikulukúc, hromžiac  s kraťasmi vytiahnutými akoby z práčky, pochopila som, že som zabudla skontrolovať  zas ten „malý štoplík“ na vodovodnej batérii. Nanešťastie si nedopatrením vzal na cestu iba jedny kraťasy, tak mu museli poslúžiť aj svokrove, kým sa jeho vysušili. Keďže nevedel v rýchlosti čo robiť, kúpeľňa bola plná vody.

Príbeh so sprchou pokračuje stále. Niekoľkokrát do mesiaca. Aj predvčerom ráno ma zobudil vysprchovaný manžel a to si chcel len ruky a tvár umyť. Voda z neho ešte kvapkala, keď sa nado mnou sklonil, aby ma prebudil a upozornil na moju neustálu nedokonalosť. Pozerala som sa na neho ako na prízrak zo zlého sna sľubujúc, že tam nastriekam konečne odvápňovač, aby mal pokoj. Aspoň na čas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer potrebuje šéfa polície aj po dovládnutí. A Danko s Bugárom to vedia

Novela polície má chrániť momentálne vládnucich.

SVET

Za zostrelenie lietadla viní Rusko Izrael. Čo bude ďalej

Prinášame scenáre vývoja v Sýrii.


Už ste čítali?