Popol všetkých zarovná alebo Zrušme Mečiarove amnestie

Autor: Karolína Olšavská | 10.3.2017 o 15:00 | (upravené 10.3.2017 o 15:07) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  907x

Jedna generácia mladých vyrástla, ktorá možno ani netuší, že vznikom Slovenskej republiky po roku 1989, prestal tu existovať normálny právny štát. Tak som sa tešila, že po odchode sovietskych vojsk začne naša republika prekvitať.

A konečne sa budú mať naše deti lepšie. Žiaľ, bol to len planý sen, pretože k moci sa dostali ľudia, ktorí dokazovali svojím rozhodovaním silu. Prestala existovať spravodlivosť a na Slovensku začalo obdobie vrážd, stratených ľudí, ktorých nikdy nenašli a mafie začali bojovať proti mafiám, ktoré chceli bohatnúť. Využiť však mafiu na niečo nekalé v štáte je hrozné. Kedysi sme sa učili o úžasnosti Stalina, Lenina a až po ich smrti sa zistilo, že to boli obyčajní vrahovia.

Keď uniesli prezidentovho syna a bolo mi jedno, že či bol ten, kto robil veľké podvody, alebo nie, bola by som rada, keby sa všetko vyjasnilo právnym spôsobom. No niekto vymyslel niečo diabolské, aby zároveň znemožnil aj prezidenta republiky ( ani ja som ho moc nemusela).

Nešlo mi však do hlavy ako môže byť potom všetkom daná nejaká amnestia na tých, čo to urobili. Logika školáka pochopí, že to nie je v poriadku, a že teda sa niekto s niekým  musel spojiť a urobil to veľmi špinavým spôsobom a štát mu dal na to súhlas. Rovnako to bolo aj so smrťou Róberta Remiáša.

Kedysi som mala rada detektívky. Potom dlho na ne nebol čas. Potom som sa venovala viac pedagogike, psychológii, kvôli deťom v materskej škole. Až v tomto období som si našla čas na kriminálky. Čistou náhodou som sa dostala k dielam Dominika Dána, ktorý výborne popisuje vo svojich knihách skutočnosť a zároveň aj dejiny nášho štátu od roku 1989. Je v nich toľko pravdy, až človeku začínajú chodiť po tele zimomriavky, keď to všetko číta. Jedna z nich sa volá Popol všetkých zarovná. Túto knihu by som dala povinne prečítať tým, čo veria vtedajšiemu systému.

Nuž ak nezrušíme Mečiarove amnestie, popol skutočne všetko zarovná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?