Pozornosť a starostlivosť

Autor: Karolína Olšavská | 10.2.2017 o 14:00 | (upravené 24.6.2018 o 10:51) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  813x

Večer pri lúčení sa so svojimi klientmi (94 a 90) si neuvedomila, že prezradila, kedy príde kolegyňa. A to nemala robiť, no bolo už neskoro. Vedela, že ak sa povie približný čas, nebudú poriadne spať a budú mať veľké starosti.

On sa veru aj starostil – vraj či sa náhodou nepokĺzne a nespadne, keď pôjde po tme. Chodník je zasnežený, sneh môže pripadnúť... Zabudol, že pri vchádzaní sa rozsvietia svetlá so senzorom.

S kolegyňou sa dohodli, že keď príde v noci, bude mať dvere na balkónových dverách len zatlačené, takže si ich ľahko otvorí a nemusí ju budiť. A nemusí písať dopredu sms -ku, kedy príde. Chcela sa vyspať pred cestou domov bez zbytočného budenia. Kolegyňa si po príchode tichučko ľahla do vedľajšej izby s pripravenou posteľou a vychutnala si po dlhom cestovaní takmer celým Slovenskom a ešte asi jednou stovkou kilometrov v Rakúsku, nejakú hodinku spánku, aby mohla ako-tak fungovať.

V tú noc, keď prišla, našla  rozsvietený celý dvor aj dom. Bolo jej to síce čudné, ale nestarala sa. Ľahla do postele a zaspala. Keď sa zobudila tá, čo prezradila čas, pochopila hneď, že klient  pre kolegyňu pre istotu všetko zasvietil, aby bezpečne prišla do domu. Nuž svietilo sa veru do samej šiestej, kým všetko nevypla, pričom sa usmievala a myslela na ustarosteného „deduľka“, ktorý nešetril elektrinou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?