Vďačnosť

Autor: Karolína Olšavská | 8.2.2017 o 17:30 | (upravené 24.6.2018 o 10:51) Karma článku: 8,38 | Prečítané:  870x

- Káva je hotová,- volá na svoju klientku, ktorá zišla dolu baliť balíček. Všimla si, že už štvrtý deň má s ním robotu. Každý deň si niečo priniesla na stôl a sústreďovala sa naň, ako ho bude robiť, ako prekvapí človeka.

Myslela si, že sa ponáhľa dokončiť vianočný darček pre svoju vnučku, lebo práve prišli na kávu aj koláčik aj s jej partnerom a za hodinu mali odísť.

Bolo jej trápne síce, že sa klientka nenáhli, ale ak to robí pre ňu, musí jej byť prepáčené. A tak ju všetci čakali v kuchyni 20 minút, kým nebol darček dokončený. Potom ho položila na komodu v hale a spokojne šla piť kávu a venovať sa hosťom.

Keď odišli, darček ostal na komode a stál tam ďalšie 2 dni. Prišiel večer a opatrovateľka sa išla rozlúčiť s jej klientmi, aby ich ráno pri odchode nevyrušovala. Pani Gertrud sa na ňu pozrela, ukázala na darček a povedala: - Toto je pre vás. To nie je vianočný darček. To je len tak. Sme vám vďační za všetko, čo pre nás robíte a že môžeme stráviť s vami príjemné chvíle.

Chcela jej odporovať, lebo zo zásady žiadne darčeky nechce brať. Neznáša akékoľvek maličkosti, drobné veci, jednoducho čokoľvek , čo by zaberalo miesto už v jej preplnenom dome.  Veď akým obrovským darom sú pre ňu títo dvaja ľudia! Dostala na celý rok dar od niekoho zhora,  ba možno na niekoľko rokov...

Aj jej to povedala, že ona si váži ten najväčší dar, aký dostala v poslednom čase v živote a ním sú práve oni a jej kolegyňa. A keď sa sem vracia, tak má pocit, akoby nešla do práce, ale do neba. Myslela to celkom vážne, lebo v ich dome necítiť zlo, závisť nenávisť, skrátka nič negatívne.

V tomto prípade však nevziať to, čo chystala 90 – ročná babka, nedokázala, pretože videla celý čas jej energiu, ktorú do darčeka vkladala, a tak porušila všetky svoje zásady.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?