Hodnota vianočného pozdravu alebo darčeka

Autor: Karolína Olšavská | 21.12.2013 o 20:15 | (upravené 22.12.2013 o 12:58) Karma článku: 11,81 | Prečítané:  1023x

Predvčerom  sme dostali vianočný pozdrav, ktorý nás veľmi potešil. Niežeby ma nepotešili ostatné od rodiny. Tento však bol výnimočný. Prišiel z Talianska a  robila ho moja 10-ročná vnučka, ktorá si vymyslela s mojou dcérou vianočný projekt pre rodinu: Vytvoriť vianočné pohľadnice vlastnoručne s malým darčekom a veľmi milým textom. Pri tom čase a povinnostiach, ktorý majú obe, pracovali na nich viac ako mesiac, aby urobili spoločne pár pohľadníc a pár papierových gulí. Predstava, ako dcéra konečne zanáša pohľadnice na poštu, ktorá je vzdialená 6 km a kráča s kočíkom peši, spôsobila, že tento vianočný pozdrav má pre mňa vyššiu hodnotu, ako akýkoľvek dar .

Vnučkin vianočný darčekVnučkin vianočný darčekOK

Keď som ho čítala, po prvýkrát som si uvedomila hodnotu vianočného pozdravu v papierovej podobe. Prečo? Lebo už aj ja sa začínam nejako viac a viac uchyľovať k pozdravom v digitálnej podobe. Šetrí to čas, peniaze a rodina je rýchlo vybavená...

Kedysi som od mladšej dcéry a jej dcérky dostávala ako darček kalendáre s obrázkami na Vianoce. Obrázky ručne vyrobené robili počas roka a pre mňa mali tiež veľkú hodnotu a dodnes ich mám odložené, aby som si z nich raz urobila obraz, keď príde čas.

Po obdržaní pozdravu som si spomenula na príbeh, ktorý som zažila ako opatrovateľka pri mojom klientovi v Berlíne. Pán Sturm koncom novembra povedal svojej manželke, žeby mali poposielať vianočné pozdravy. Ona však bola nejako zaneprázdnená a nemala to v úmysle riešiť a skôr bola za pozdravy po telefóne a prostredníctvom internetu. Lenže on nástojil na svojej požiadavke a keď to zopakoval po tretí krát, manželka mu povedala, aby teda pripravil zoznam ľudí, ktorým chce poslať pozdrav. Pamätám sa, ako sedel za stolom, úporne rozmýšľajúc, komu pozdravy poslať a postupne si mená písal na papier. Nebolo by na tom nič, lenže pán Sturm mal diagnózu, ktorá mu písanie veľmi sťažovala.  Písal veľmi drobným písmom, takmer nečitateľným a stĺpec mien smeroval zľava doprava.

Konečne zoznam napísal. Zišla sa celá rodina, aby napísali pozdravy spoločne pre rodinu  a postupne všetci (môj klient s manželkou, ich tri deti s dvomi partnermi) sa podpisovali.

Bol to posledný podpis môjho klienta, ktorý to ešte pred Vianocami dokázal. Keby vedeli všetci tí, ktorí pozdrav dostali, koľko ho to stálo úsilia a aký ostal po podpisovaní na smrť unavený pán Sturm, možno by si ho odložili aj na pamiatku.

Nuž asi takú hodnotu má aj tento pozdrav, ktorý si v novom roku uložím do škatuľky s nezabudnuteľnými darčekmi :-).

clanok_foto_991_orig_res.JPG

 

Pre potešenie oka pripájam obrázky z darovaných kalendárov od mojej dcéry, nevesty  a oboch vnučiek:

1_res.JPG

2_res.JPG

3_res.JPG

4_res.JPG

5_res.JPG

6_res.JPG

 

38_res.JPG

7_res.JPG

8_res.JPG

 

9_res.JPG

10_res.JPG

11_res.JPG

12_res.JPG

13_res.JPG

14_res.JPG

15_res.JPG

16_res.JPG

17_res.JPG

18_res.JPG

19_res.JPG

20_res.JPG

21_res.JPG

22_res.JPG

23_res.JPG

24_res.JPG

 

A tieto som už stihla z kalendára vystrihnúť , aby som si z nich urobila koláž.

25_res.JPG

26_res.JPG

27_res.JPG

28_res.JPG

29_res.JPG

30_res.JPG

31_res.JPG

32_res.JPG

33_res.JPG

34_res.JPG

35_res.JPG

36_res.JPG

37_res.JPG

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?