Neodbytná veštica alebo niečo o mojej "lakomosti"

Autor: Karolína Olšavská | 31.1.2013 o 21:03 | (upravené 1.2.2013 o 12:04) Karma článku: 8,73 | Prečítané:  1191x

Vošla som do haly bratislavskej stanice, nestačila som sa rozhliadnuť a už pri mne stála žena, ktorá ma oslovila:  - Pani, počkajte, prosím! Už na prvý pohľad som vedela, že to bude veštica:-). Bola to cigánka a ja napriek mojím sympatiám k cigáňom (tým usilovným, normálnym, kultivovaným), som si urobila úsudok o nej hneď v prvý moment. Moje oči boli totižto práve schované za tmavými dioptrickými okuliarmi, ktoré sa prispôsobovali svetlu, ale ich sklá sa ešte nestihli zosvetliť po príchode do stanice.

DruháDruháKO

- Som veštica a veštím z očí,- nedala sa odbiť ani mojím poďakovaním sa a vyslovením, že si neprajem dať veštiť. Chcela som sa pohnúť ďalej, ale ona nacvičene, jemne povedala:- Neodchádzajte a vypočujte si, čo vám chcem povedať! Neobanujete, lebo vás čaká život dlhý. Dožijete sa až do 98 rokov a budete šťastná tam, kde bývate. V zamestnaní sa vám bude dariť, ale dajte si pozor, sú tam dve ženy, ktoré proti vám intrigujú a donášajú na vás zamestnávateľovi. Ale nemusíte sa ničoho báť. Do dvoch týždňov vyhráte 2.000 000 € a budete si šťastne žiť.

Chcelo sa mi dodať: - Až do smrti!

Poďakovala som sa a chcela som pokračovať vo svojej ceste, ale pani si pýtala zaplatiť za to pozitívne veštenie. Odmietla som a vysvetlila som jej, že ja na veštenie neverím a že som si nepriala vôbec, aby mi veštila. Veštica bola neodbytná a ukázala mi peňaženku plnú papierových bankoviek, že ostatní je platia a nástojila mi, že si zaslúži za také dobré veštenie niečo.

Znovu som sa jej poďakovala už čakajúc, že ma aj prekľaje a popraje niečo zlé. -Vy ste veľmi lakomá, prečo mi nechcete zaplatiť za veštbu? - pokračovala neúnavne.

- Nie som lakomá, ale prečo by som mala platiť za vaše vymyslené klamstvá? Musím vám povedať, že ja vôbec nepodávam loto, ani nič podobné,- povedala som vykročiac konečne vpred.

-Ale vy ho tentoraz podáte,- volala za mnou v nádeji...

Vraj do 98 rokov budem žiť...:-) Pane Bože, len to nie,- pomyslela som si. A dve ženy intrigárky? Mám len jednu kolegyňu a veľmi dobrú, úprimnú a nemám zamestnávateľa, som živnostníčka. A tipovať nechcem a ani neplánujem.

Pozrela som na tabuľu s príchodmi vlakov, skonštatovala som, že mám ešte pol hodiny času a postavila som sa za stĺp rozhodnúc, že tú chvíľu tam vydržím.

Nestihla som si poriadne ani tašky zložiť a dotyčná veštica bola opäť pri mne s tou istou pesničkou. Usmiala som sa na ňu a povedala: - Prepáčte, pred chvíľou ste mi už veštili, povedala som vám môj názor a vy mi nedáte pokoj?

- Keď nechcete veštiť, zľutujte sa nado mnou a dajte mi pár mincí, lebo ja mám veľmi ťažký život.

- Aký ťažký ho máte? Ste bezdomovkyňa?

- Áno, áno.

- A kde chodíte prespávať?

- Tam za Petržalkou je taká nocľaháreň. Tam chodím prespávať. Prosím vás dajte mi pár mincí.

-Viete, čo? Nedám vám ani mincu, lebo klamete. Nie ste oblečená ako bezdomovkyňa, nepredávate Nota Bene a ste obyčajná podvodníčka.

Veštica sa otočila a konečne odkráčala o kúsok ďalej, kde si našla novú obeť. Ani tá jej však nebola naklonená a nedala sa presvedčiť.

Zanedlho som vešticu videla odkráčať do malého Občerstvenia a o chvíľu z neho vyšli 3 veštice. Všetky boli rovnako solídne oblečené a všetky sa rozbehli za rovnakým cieľom...

 

DSC04869.JPG

Tretia "veštica" sa ponáhľa pred stanicu

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?