Neodbytná veštica alebo niečo o mojej "lakomosti"

Autor: Karolína Olšavská | 31.1.2013 o 21:03 | (upravené 1.2.2013 o 12:04) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  1223x

Vošla som do haly bratislavskej stanice, nestačila som sa rozhliadnuť a už pri mne stála žena, ktorá ma oslovila:  - Pani, počkajte, prosím! Už na prvý pohľad som vedela, že to bude veštica:-). Bola to cigánka a ja napriek mojím sympatiám k cigáňom (tým usilovným, normálnym, kultivovaným), som si urobila úsudok o nej hneď v prvý moment. Moje oči boli totižto práve schované za tmavými dioptrickými okuliarmi, ktoré sa prispôsobovali svetlu, ale ich sklá sa ešte nestihli zosvetliť po príchode do stanice.

DruháDruháKO

- Som veštica a veštím z očí,- nedala sa odbiť ani mojím poďakovaním sa a vyslovením, že si neprajem dať veštiť. Chcela som sa pohnúť ďalej, ale ona nacvičene, jemne povedala:- Neodchádzajte a vypočujte si, čo vám chcem povedať! Neobanujete, lebo vás čaká život dlhý. Dožijete sa až do 98 rokov a budete šťastná tam, kde bývate. V zamestnaní sa vám bude dariť, ale dajte si pozor, sú tam dve ženy, ktoré proti vám intrigujú a donášajú na vás zamestnávateľovi. Ale nemusíte sa ničoho báť. Do dvoch týždňov vyhráte 2.000 000 € a budete si šťastne žiť.

Chcelo sa mi dodať: - Až do smrti!

Poďakovala som sa a chcela som pokračovať vo svojej ceste, ale pani si pýtala zaplatiť za to pozitívne veštenie. Odmietla som a vysvetlila som jej, že ja na veštenie neverím a že som si nepriala vôbec, aby mi veštila. Veštica bola neodbytná a ukázala mi peňaženku plnú papierových bankoviek, že ostatní je platia a nástojila mi, že si zaslúži za také dobré veštenie niečo.

Znovu som sa jej poďakovala už čakajúc, že ma aj prekľaje a popraje niečo zlé. -Vy ste veľmi lakomá, prečo mi nechcete zaplatiť za veštbu? - pokračovala neúnavne.

- Nie som lakomá, ale prečo by som mala platiť za vaše vymyslené klamstvá? Musím vám povedať, že ja vôbec nepodávam loto, ani nič podobné,- povedala som vykročiac konečne vpred.

-Ale vy ho tentoraz podáte,- volala za mnou v nádeji...

Vraj do 98 rokov budem žiť...:-) Pane Bože, len to nie,- pomyslela som si. A dve ženy intrigárky? Mám len jednu kolegyňu a veľmi dobrú, úprimnú a nemám zamestnávateľa, som živnostníčka. A tipovať nechcem a ani neplánujem.

Pozrela som na tabuľu s príchodmi vlakov, skonštatovala som, že mám ešte pol hodiny času a postavila som sa za stĺp rozhodnúc, že tú chvíľu tam vydržím.

Nestihla som si poriadne ani tašky zložiť a dotyčná veštica bola opäť pri mne s tou istou pesničkou. Usmiala som sa na ňu a povedala: - Prepáčte, pred chvíľou ste mi už veštili, povedala som vám môj názor a vy mi nedáte pokoj?

- Keď nechcete veštiť, zľutujte sa nado mnou a dajte mi pár mincí, lebo ja mám veľmi ťažký život.

- Aký ťažký ho máte? Ste bezdomovkyňa?

- Áno, áno.

- A kde chodíte prespávať?

- Tam za Petržalkou je taká nocľaháreň. Tam chodím prespávať. Prosím vás dajte mi pár mincí.

-Viete, čo? Nedám vám ani mincu, lebo klamete. Nie ste oblečená ako bezdomovkyňa, nepredávate Nota Bene a ste obyčajná podvodníčka.

Veštica sa otočila a konečne odkráčala o kúsok ďalej, kde si našla novú obeť. Ani tá jej však nebola naklonená a nedala sa presvedčiť.

Zanedlho som vešticu videla odkráčať do malého Občerstvenia a o chvíľu z neho vyšli 3 veštice. Všetky boli rovnako solídne oblečené a všetky sa rozbehli za rovnakým cieľom...

 

DSC04869.JPG

Tretia "veštica" sa ponáhľa pred stanicu

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

EKONOMIKA

Časť severného obchvatu Prešova je o krok bližšie, NDS chystá súťaž

Výstavbu rýchlostnej cesty štát rozdelil na dve etapy.


Už ste čítali?