Ako ma prekabátila televízna súťaž

Autor: Karolína Olšavská | 5.12.2012 o 16:45 | (upravené 5.12.2012 o 17:09) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  1797x

Nie je mojím zvykom sedieť pri televízii.  Ešte nedávno som chcela napísať o tom článok, ako musím platiť koncesionárske poplatky a jediný, kto u nás pozerá televíziu je manžel. Lenže prišlo mi ho nejako ľúto, že sedí pri TV sám, nuž som si prisadla k nemu, vyložila nohy na fitloptu, ktorá mi mala slúžiť hlavne na cvičenie (nejako som sa však nemohla prinútiť ani hodinku denne) a pokúšala som sa s ním nájsť spoločný program pre nás oboch.

Najprv to bol film o naivnej staršej žene, ktorá bola neverná svojmu manželovi s mladým mužom. Jemu šlo len o to, ako vymámiť peniaze od nej na motorku. Videli sme scény patriace na obrazovku po 22.hodine, sex, násilie, hrubosť. Sedela som čakajúc na konečnú pointu, ale zistila som, že mi film nič nepriniesol. Manžel sa mrvil, hromžil, že pozeráme také somariny, ale ja som chcela vidieť koniec...
Potom sme si prepli na program, kde sme videli majstrovstvo troch pilotov lietadla zasiahnutého riadenou strelou a obdivovali sme hodnú chvíľu ich dôvtip, ktorým si zachránili svoje životy. Bol už pokročilý čas 23.30 a my sme sa začali dohadovať, kto pôjde prvý do sprchy. Nakoniec sa rozhodlo, že manžel a to sa nemalo stať.

Ovládač sa ocitol v mojich rukách a ja som prešla zanedlho nudným prešťukávaním televíznych staníc na televíznu súťaž, v ktorej sa malo prísť z vybraných písmen na mužské meno. Súťaž viedla  mladá "sporooblečená" slečna v gaťkách a podprsenke. Vyzývavo lákala divákov: -  Zavolajte teraz a povedzte mužské meno, ktoré je skryté tu a získate 500 €. Mlela dookola, využívala každú sekundu na zlákanie ďalších a ďalších súťažiacich.

Diváci hádali a padlo veľa mien slovenských, cudzokrajných z rozprávok, či telenoviel. "Najsamsuper" bolo, že občas sa zastavila časomiera a dala možnosť súťažiacim ešte predsa zavolať, ešte predsa len získať 500 €, dokonca suma sa zvýšila na 1000 € , potom na 1500 a nakoniec na 2000 €. Súťaž naberala grády a ja som si všimla ako jedna súťažiaca povedala: -„Vilo", ale keďže "sporooblečená" slečna sa opýtala ešte raz, lebo nerozumela, súťažiaca povedala „Emil". Zazdalo sa mi celkom, že to meno Vilo je isto to pravé. Blížila sa polnoc, myslela som, že súťaž skončí a ja sa dozviem konečne to skutočné meno. Manžel si prisadol ku mne a tiež ho tá súťaž chytila za srdce. Takú ľahkú otázku neuhádnuť, tak to by bol v tom čert zakopaný. Nahovorila som ho, aby teda zavolal aj on a nech to meno Vilo už konečne povie, nech sa súťaž skončí. Ach tá slovenská naivita! Tuším s vekom rozum strácam...

Nuž manžel zavolal. Ozval sa automat, že sa dovolal do štúdia, ale pre zaneprázdnenosť....zavolajte ešte raz...a 2 € boli v háji. Doma máme 3 mobily, nuž čo vám poviem, volali sme obaja, v nádeji, že už konečne získame tú nádhernú sumu pohybujúcu sa od 500 - 2000 €.

"Sporooblečená" slečna len lákala, už by som jej aj župan svoj dala, lebo som mala pocit, že jej musí byť tam aj chladno. Kukali sme na ňu a tabuľku s písmenkami do samej pol druhej, lebo súťaž neskončila ani o polnoci, ani o 01. hod ale až 01.38. Ale nebolo to meno ani Vilo, ani Vadim, ako sme si mysleli. Nepomohla nám ani kniha slovenských mien pri súťažení :-).

Konečne sme sa dozvedeli to nádherné mužské meno. Z bielej obálky vytiahla slečna napokon biely hárok, na ktorom bolo napísané veľkými písmenami slovíčko VELI - bolo to turecké mužské meno.:-) :-) :-) :-) :-)

Prosím vás, milí čitatelia, či diváci nechcite vyhrať, ako my dvaja s manželom, lebo prišli sme približne o 12 €. Skutočnosť ukáže faktúra, lebo v tom tranze zbohatnutia sa nám štúdio - automat ozval niekoľkokrát, ale dovolali sme sa len  2x. Lenže aj automat sa postaral, aby sme boli ľahší o ďalšie a ďalšie 2 €.

Keď manžel ráno vstal, pokrikoval: - Vážení súťažiaci, je to meno Veli - je to turecké mužské meno.

Aj on to mlel ako tá "sporooblečená" slečna, iba som ho musela so smiechom zahriaknúť, že nech mi už nepripomína tú zbytočne prebdenú noc.

Nuž čo! Prvý a posledný krát sme dali možnosť zbohatnúť podvodníkom v televíznej súťaži a ja myslím, že na ľúbozvučné turecké mužské meno VELI, nikdy nezabudnem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?