"Rozprávka" o Slovensku a jednej malej fabričke

Autor: Karolína Olšavská | 23.7.2012 o 15:16 | (upravené 23.7.2012 o 16:20) Karma článku: 9,73 | Prečítané:  2231x

Kde bolo tam bolo, bola jedna krajina, ktorá sa volala Slovensko. A na tom Slovensku chcel niekto veľmi veľmi zbohatnúť. Nuž postavil si na kraji jedného slovenského mestečka fabričku. Veľa ľudí sa potešilo tej fabričke. Keď bola novopostavená bola pekná, ale len dovtedy, kým sa nezačal v nej život, kým ľudia v nej nezačali zarábať.

Stále sa hovorí o ekológii, o tom ako si máme chrániť naše životné prostredie, ale to, čo sa robí v tejto malej fabričke s ekológiou nemá nič spoločné, napriek tomu, že má spracovávať dookola to, čo už neplní funkciu, čo sa nám už nezíde. Ide síce o záchranu materiálu, ktorý bol už spracovaný a z ktorého je možné opäť niečo vyrobiť, ale keby Slováci videli, čo sa tam deje, isto by nikdy nesúhlasili s jej postavením a jej spustením. A vlastne Slováci tam pracujú, ale mlčia. Majú prácu, keď aj možno dočasnú, lebo strieda sa tam veľa ľudí. Málokto ju vydrží. Málokto vydrží dýchať všetok „bordel", ktorý sa spaľuje a podivným spôsobom spracováva.

Nedávno tam mali haváriu. Noviny však nič nepísali. Chlapi, ktorí vo fabrike pracovali mali vo fabrike poriadne vetry, keď tam začalo čosi horieť a z komína sa valil aj oheň aj čierny hustý dym, že v strachu o holé životy vyšli aj z fabričky. Našťastie nedošlo k výbuchu, ale mali asi na mále. Na druhý deň bolo všetko pokryté čiernymi sadzami.

Neskôr sa z v nočných hodinách vyberal istý človek spaľovať niečo podivné, čo sa malo v kontajneroch odvážať za dosť vysokú sumu preč z fabričky. Vraj to spaľuje preto, aby sa ušetrilo na platy zamestnaných, a aby mohli fungovať. Taká smiešna výhovorka. Koľko asi vezme on za to, že to vyleje do našej prírody? A dokedy to naša príroda vydrží?

Nuž, milé moje Slovensko, je hrozné ako Ťa „zanešvarujú" tí, čo isto vymysleli projekty a nasľubovali ekologické spracovávanie. Niekto bohatne možno aj mimo Slovenska a nám ničí to, čo treba viac a viac ochraňovať.

Milí moji krajania, čo sa Vás to týka, prečo mlčíte? Bojíte sa však? Aj ja. Ale nedá mi napísať, že taká fabrička existuje, a možno ich je aj viac, len o tom nevieme. Alebo možno ani nechceme vedieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?