Ako vnučka otčima dobehla

Autor: Karolína Olšavská | 24.4.2012 o 10:37 | (upravené 24.4.2012 o 13:08) Karma článku: 10,11 | Prečítané:  1254x

Moja vnučka nie je síce rodenou Taliankou, ale jazyk už ovláda skvele, lebo býva v Taliansku v neveľkej dedinke a navštevuje 3.ročník základnej školy. Jej otčim je pre ňu životne dôležitý človek, veľmi milý s mäkkým srdcom, ale neraz ju vyobracia všelijakými podpichovacími rečičkami. Občas jej príde veľmi ľúto, ale keď som toho svedkom, vždy jej poradím, že na každú jeho vetu by som si našla parádnu odpoveď a potom by sme sa zasmiali spoločne.

Práve sme ju navštívili s manželom, ktorý mal narodeniny a zaťko sa opýtal našej vnučky: - Ako sa povie po slovensky „všetko najlepšie"?
No a vnučka nelenila s odpoveďou a povedala: - Kefamefa.
A tak milý zaťko prišiel k manželovi, podal mu ruku a s úsmevom doširoka od ucha po ucho mu zagratuloval: - Kefamefa!


Pozeráme sa na neho a nerozumieme. Manžel, ani dcéra, ani ja. Razantne sa postavil a zopakoval zretelnejšie - KE-FA-ME-FA! Zdvihnuté obočie a prázdny výraz v našich tvárach ho donútil k vysvetľovaniu, že čo nerozumieme, veď práve zagratuloval svokrovi k jeho narodeninám. Že je to po slovensky a že mu to poradila naša vnučka, ktorá sa celú dobu uškŕňala za jeho chrbtom.

Smiechu teda nebolo konca kraja, keď sme mu prezradili, že ho vnučka vlastne dobehla. Zať zahanbene odišiel a my sme si ho celý deň doberali s „kefoumefou", lebo sa nám zachcelo smiať do samého večera. Nebolo mu to príjemné, a tak som musela deň zakončiť  vetou: - No, ale naozaj už všetkého veľa škodí. Už dosť! Zaťovi možno odľahlo, ale dnes sme však raňajkovali všetci spoločne a milá vnučka pristúpila ku mne, podávajúc ruku a povedala: -Babička,..."kefamefa"! A ja som už vedela, čo to znamená.


Tuším, že sa stane slovíčko vymyslené mojou vnučkou už tradičné v našej rodine a ostane v našom rodinnom slovníku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?