O dievčatku, ktoré po materskej škole veľmi túžilo

Autor: Karolína Olšavská | 29.3.2012 o 8:28 | (upravené 29.3.2012 o 10:18) Karma článku: 14,20 | Prečítané:  1376x

Niekedy prídu do materskej školy deti, ktoré vôbec nemajú problém s adaptáciou. Oni doslova čakajú, kedy sa do nej dostanú. Pracovala som vtedy v susednej dedine a s deťmi sme chodievali na prechádzku. Prechádzali sme vždy okolo istého domu a už pri bráne nás čakalo dievčatko Martinka. Bolo to nádherné dievčatko s krásnymi hnedými očkami, z ktorých sa zračila veľká múdrosť, napriek jej veku - mala len necelé 3 roky. Občas sme sa zastavili, zaspievali sme jej pesničku, čo sme sa naučili a Martinka nám tiež niečo zarecitovala a tak išiel čas...

Raz, ako vždy, šli sme okolo a Martinka sa ma opýtala: - A ty by si ma nechcela vziať do škôlky? Ja sa už ani nepocikávam, a už viem pekne papať sama.

- Chcela,- odpovedala som jej,- lenže ja nie som riaditeľka. Skús sa opýtať niekedy tej druhej tety, keď ju budeš vidieť.

Vedela som, že mamička ju bola prihlásiť už v škôlke, avšak my sme mali vtedy už počet detí naplnený. Napriek tomu som kolegyňu riaditeľku poprosila, či by ju predsa nevzala, lebo skutočne prijať dieťa bezproblémové, je pre učiteľku veľký dar. Také dieťa vám pomáha po celý čas jeho pobytu s ostatnými deťmi, napriek veku a je na nezaplatenie.

Martinka sa naozaj výborne adaptovala, do škôlky sa vždy tešila a po všetkých stránkach sa veľmi dobre rozvíjala a pre nás učiteľky bola naozaj výbornou pomocníčkou, takou malou učiteľkou.

Pamätám sa, ako sme sa spolu učili maľovať kraslice a ona potom rok, čo rok chodievala v poobedňajších hodinách vždy pred Veľkou nocou do materskej školy už ako školáčka , aby si opäť zopakovala naučené. Neskôr s nimi vyhrala aj nejakú súťaž. Tak som sa tešila a bola na ňu veľmi hrdá.

Martinka ma naučila  ďalšej zásade - Zásada č.13: Spĺňaj deťom ich správne túžby!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?